Skrobak

Informacje jak dodać wpis:

Przed dodaniem strony przeczytaj Regulamin, wysłanie zgłoszenia oznacza jego akceptację.

  Wpis do katalogu można dodać na trzy sposoby:
 • Wybierz kategorię a następnie podkategorię najbardziej pasującą do Twojej strony, na dole znajduje się miejsce na dodanie nowej strony, wpisz adres Twojej strony i kliknij w "Wyślij". Zostaniesz przeniesiony do formularza dodawania nowej strony,
 • Kliknij link "Dodaj stronę" znajdujący się na górze i wpisz adres, zostaniesz przeniesiony do formularza dodawania nowej strony,
 • Zarejestruj się i zaloguj do panelu użytkownika i dodaj wpis jako zalogowany.
 • *Pamiętaj że dodając wpis jako zalogowany użytkownik będziesz miał w przyszłości możliwość jego edycji!


Kilka wskazówek odnośnie dodawania strony:
Zgłaszaj tylko wartościowe strony, zarówo pod względem graficznym i merytorycznym. Strony które nie są stworzone z myślą o użytkowniku (MFA, zalepczowe) lub odstraszają swoim wyglądem nie powinny być w ogóle zgłaszane. Ponadto o niskiej wartości strony świadczą: uboga treść stron tematycznych, brak podstawowych danych (oferta, dane teleadresowe) stron firmowych, używanie niecałkowicie spolszczonych szablonów CMS.
Najczęstszą przyczyną odrzucania zgłoszeń jest opis. Do najczęstszych błędów należą: powielony opis, ortografia, stylistyka, brak odstępów po znakach interpunkcyjnych. Katalog Skrobak wymaga unikalnych opisów, nie znaczy to jednak że nie można używać tzw. mieszaczy synonimów. Należy jednak przy tym zwrócić szczególną uwagę czy opis nie zawiera błędów, jest logicznie i jasno napisany oraz czy jest napewno unikatowy.


Pragniemy zauważyc, iż z każdym kolejnym wpisem katalog rośnie w siłę, nie mamy więc żadnego celu w tym aby odrzucać porządne strony z dobrym opisem.
Jeżeli masz wątpliwości, czy Twoja strona spełnia wymagania jakościowe, skontaktuj się z nami przed dodaniem zgłoszenia.

System drugiej szansy

W katalogu Skrobak istnieje tzw. "system drugiej szansy", który opiera się na fakcie, że nie ma ludzi nieomylnych. Jeżeli Twoje płatne zgłoszenie zostało odrzucone, wystarczy że w odpowiedzi na maila z informacją o odrzuceniu wpisu (nie kasuj treści informacji!) wyrazisz chęć skorzystania z tego systemu oraz podasz informacje:

 • typ wpisu (otrzymasz kod do tej samej grupy),
 • datę zgłoszenia oraz dane płatności (dla sms - nr z jakiego wysłano sms, dla PayPal - adres email),

Niezależnie od przyczyny odrzucenia, możesz otrzymać darmowy kod na ponowne dodanie strony. Jeżeli przyczyną odrzucenia zgłoszenia był opis, tym razem postaraj się i napisz nowy, naprawdę porządny i zgodny z regulaminem. Jeżeli powodem odrzucenia zgłoszenia była strona, również możesz otrzymać darmowy kod, jednak przed ponownym zgłoszeniem popraw na swojej stronie to co było niezgodne z regulaminem, albo wykorzystaj darmowy kod na dodanie zupełnie innej strony.

Informacje jak edytować lub usunąć wpis:

 • Jeżeli wpis został zgłoszony przez zalogowanego użytkownika, w celu edycji lub usunięcia wpisu należy zalogować się do panelu administracyjnego (http://skrobak.pl/admin/).
 • Jeżeli wpis został zgłoszony przez niezalogowanego użytkownika, w celu jego usunięcia skontaktuj się poprzez formularz zgłoszeniowy (skrobak.pl/kontakt/), podając kontaktowy adres email znajdujący się w domenie danej strony.
 • Można się posługiwać innym adresem email, wówczas należy dodać na serwer plik tekstowy
  (np. www.adres-strony.pl/upowaznienie.txt) z upoważnieniem innego adresu email do usuwania wpisu w katalogu.

Powyższe sposoby mają zabezpieczyć przed edycją i usunięciem wpisu przez osoby nieupoważnione. Są to jedyne możliwe sposoby edycji lub usunięcia wpisu.